O nás - Mateřská škola, Nové Město nad Metují, Na Františku 845

Provoz školy zahájen 1.9.1976, výstavba se uskutečnila ve třech etapách:

• 1. etapa: výstavba hlavní budovy,umístění dvou oddělení mateřské školy v prvním poschodí,
    čtyři třídy ZŠ Komenského 1. a 2. tř. - v přízemí, školní družina v suterénu
  • 2. etapa: 8.8.1977 otevřen hospodářský pavilon se školní kuchyní
  • 3. etapa: úprava okolního terénu, školní zahrady s vybavením – sáňkařský kopec, oplocení
Jednopatrová budova byla projektována pro účely provozu mateřské školy. Technický stav odpovídá potřebám provozu, vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické předpisy, požadavky vyhlášky č. 108/2001 MŠMT.
Budova je obklopena velkou, dobře vybavenou školní zahradou obsahující: čtyři pískoviště, průlezky, skluzavka, klidové kouty, sáňkařský kopec, ohniště, venkovní učebna, environmentální prvky, venkovní kuchyňky, venkovní dílnička, pítka.
Zahradu využíváme celoročně pro pobyt dětí venku, sezónně i v odpoledním čase. Je umístěna v klidové zóně mimo hlavní komunikaci, plná zeleně - v horní části je osázena ovocnými stromy, v dolní části je parková úprava s okrasnými jehličnany.